laser
predprodej
predprodej

Martin Novotný

Martin-2

Za své divadelní praxe prošel mnoha profesemi – hrál, režíroval, působil jako produkční, překládal…. Ve svých inscenacích vytvořil například role Krále v Králi Krysovi (J.Clavell/J.Hubač),  Daniela v kriminální komedii Past (R. Thomas), Josefa Baumanna-Schwarze v Noci v Lisabonu (E.M.Remarque), Sládka v Audienci (V.Havel), Barniera v inscenaci Oscar! (C. Magnier). Pracoval v produkci pražských inscenací muzikálů Les Misérables         a 451´ Fahrenheita (R.Bradbury/J.Bareš – 1994), pro projekty S Helenou na Broadway a Golden Kids Comeback.

Jako pomocný režisér spolupracoval v Hudebním divadlem Karlín Praha (HDK) s významnými českými režiséry na muzikálech Superhvězda Mařenka (František Filip), Sny z Nového Yorku (Jiří Adamec), Anděl s ďáblem v těle (Václav Matějka), Klec bláznů, Victor/Victoria (Ruppert Dubský),  Za zvuků hudby (Roman Štolpa), Země úsměvů a Die Fledermaus – Netopýr (Petr Kracik). Pravidelně spolupracuje s režisérem Petrem Novotným, a to na různých scénách  My fair lady, Někdo to rád horké, Zpívání v dešti, Zvonokosy, Chicago (HDK), Hello, Dolly! (HDK a DJKT Plzeň), Mé srdce je Zimmer frei (Semafor), Hostina u Petronia (Divadlo na Vinohradech), JESUS CHRIST SUPERSTAR (Spirála 1994-98), Grammy´96 (ČTV), Notre Dame de Paris (Křižíkova fontána Praha), Romeo and Juliet (Spirála, 2001).  Podílel se na uvedení dětského muzikálu Sněhová královna (Divadlo J. Grossmanna).

Společně s Jozefem Bednárikem režijně nastudoval inscenaci Rusalka – muzikál (Divadlo Milénium).

V roce 1995 jako pomocný režisér spolupracoval na legendárním uvedení opery LIBUŠE Bedřicha Smetany v Národním divadle Praha, pod režijním vedením Petra Novotného.

Spoluprodukoval českou nahrávku muzikálu HELLO, DOLLY! (Monitor E.M.I. -1997),  a podílel se na inscenaci POMÁDA (jako company manager a provozní režisér – GMH 2000/2002).

S inscenací My fair lady absolvoval dvouměsíční turné po Japonsku v r. 2000.

 V r. 2000 uvedl v divadle Milénium ve své režii muzikál pro děti POPELKA s hudbou Zdeňka Bartáka a písňovými texty Michaela Prostějovského, k němuž napsal i scénář, který později přesídlil do divadla Goja Music Hall na pražském Výstavišti (bývalé divadlo Pyramida), kde se hrál před vyprodaným jevištěm až do doby, než divadlo spláchla v r. 2002 povodeň.

Druhé turné po Japonsku absolvoval v r. 2002 s inscenacemi Netopýr, Sugar (Někdo to rád horké) a Koncertem Musical Highlights, který sám režíroval a jehož rozšířená verze  byla uvedena jako benefiční koncert, kterým HDK zahajovalo sezónu 2002/03 v náhradních prostorách Paláce kultury, kam se uchýlilo po povodňové devastaci historické karlínské scény.

Režíroval Koncert pro „4000“  (Sportovní hala  Praha), Vánoční koncert (TV Prima), Koncert muzikálových hvězd (Milénium), podílel se na uvedení inscenace Ginger a Fred (Broadway).

 V letech 2003 – 2007 pracoval pro agenturu GOJA (Gott-Janeček) jako company a production manager pro světově proslulé muzikály Claude-Michel Schönberga a Alaina Boulila LES MISÉRABLES a MISS SAIGON (režie Petr Novotný).

 Od r. 2005 souběžně pracoval v pražském Divadle pod Palmovkou, nejdříve jako tajemník uměleckého souboru a posléze jako šéf umělecko-technického provozu. Kromě své hlavní činnosti zde vykonával příležitostně i funkce herce, inspicienta, asistenta režie či hudební spolupráce. Mimo jiné zde například režijně dokončil nastudování muzikálu Neila Simona, Burta Bacharacha a Hala Davida Sliby chyby (BYT). V činoherním oboru pak zde spolupracoval s Petra Kracikem např. na skandálním uvedení inscenace Davida Mameta Konkurenti či na titulech Cyrano z Bergeracu (E.Rostand), Bouře (W.Shakespeare), Smutek sluší Elektře (E.O´Neil), Gazdina Roba (G.Preissová), Ať žije královna (R.Bolt), Přelet nad kukaččím hnízdem (D.Wassermann), Pohled z mostu (A.Miller), Ubohý vrah (P.Kohout), Báječná neděle v parku Créve Coeur a Kočka na rozpálené plechové střeše (T.Williams), O myších a lidech (J.Steinbeck), Rain Man (D.Gordon, B.Morrow, R.Bass), ale i s dalšími režiséry: Pravý západ (S.Shepard; r. J.Brabec), Višňový sad (A.P.Čechov; r. O.Sokol), Kean (A.Dumas, J.P.Sartre; r. P.Hruška), Edith a Marlene (E.Pataki; r. P.Pecháček), Pozor, jaguár! (N.R.Nash; r.Petr Svojtka), Ostře sledované vlaky (B.Hrabal; r. Milan Schejbal), Skvny na slunci (L.Lahola; r. René Přibil), Caligula (A.Camus, r. L.Bělohradská),  Oidipús Vladař (Sofoklés; r. L.Bělohradská), Scény z manželského života (I.Bergman; r. L.Bělohradská – neuvedeno), či Ještě jednou profesore! (Antonín Procházka) a Nájemníci pana Swana (M.Cooney; r. Antonín Procházka), Mefisto (K.Mann, A.Mnouchkine; r. Emil Horváth)

V r. 2006 spolupracoval s Petrem Kracikem při uvedení Shakespearova Othella na Pražském hradě v rámci Letních Shakespearovských slavností a s Kateřinou Macháčkovou na uvedení projektu Ginger a Fred(divadlo Broadway).

V r. 2007 se v HDK jako pomocný režisér podílel na uvedení operety E.Kalmána Čardášová princezna (r. G. M. Kerenyi – „KERO®“).

V r. 2009 se v HDK podíllí na uvedení operety O.Nedbala Polská krev (r. Antonín Procházka) a souběžně na uvedení hudební komedie Sugar / Někdo to rád horké (r. Stanislav Moša) v domovském Divadle pod Palmovkou. V té samé době se podílí i na uvedení světové premiéry muzikálu DĚTI RÁJE (r. opět Petr Novotný) v divadle GMH.

                        V r. 2010 založil s  Romanem Štolpou a Emou Krahulíkovou divadelní společnost ON STAGE!, která první rok uváděla své inscenace jako host v pražském divadle Broadway: evropskou premiéru hry W.Linka a R.Levinsona „Prescription: Murder“ (COLUMBO – Vražda na recept), která na jaře 2010 uvedla poprvé na česká a evropská jeviště postavu poručíka Columba, v prosinci 2010 pak světovou premiéru divadelní adaptace romantické filmové komedie Melvina Franka NA ÚROVNI, a na jaře 2011 crazzy komedii Raye Cooneyho PEKLO V HOTELU WESTMINSTER aneb Ve dvou se to lépe táhne. Od podzimu 2011 se pak společnost přestěhovala do nově zrekonstruovaného sálu Paláce Illusion na pražských Vinohradech, kde uvedla divadelní thriller OSIDLA SMRTI od Iry Levina. Na všech těchto inscenacích se podílel jako dramaturg a režisér, v případě Columba i jako překladatel, u inscenace Na úrovni jako spoluautor.

            2011/12 se podílel na znovuvedení muzikálu Les Misérables – Bídníci v divadle Goja Music Hall v produkci agentury GOJA, pokračuje spolupráce na uvádění úspěšného muzikálu Děti Ráje ve stejném divadle.

            V roce 2013 režíroval velmi úspěšnou a dosud stále uváděnou inscenaci muzikálu K.Svobody                                a  Z. Podskalského NOC NA KARLŠTEJNĚ (podle J.Vrchlického) v ústeckém Divadle Opery a Baletu.

            V roce 2014 se podílel jako company & production manager na uvedení české verze muzikálu Andrew Lloyd Webbera FANTOM OPERY v divadle Goja Music Hall v produkci Goja, Agentury Gott – Janeček (režie Petr Novotný).

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com