laser
predprodej
predprodej

LUBOŠ ONDRÁČEK

Luboš Ondráček foto

absolvoval JAMU v roce 1983. Prvním angažmá bylo Satirické divadlo Večerní Brno, kde hrál mimo jiné agenta Šipova v Šipovových dobrodružstvích, Champignola ve hře Champignolem proti své vůli. Druhým angažmá bylo Severomoravské divadlo Šumperk a role Sancho Panzy v inscenaci Zmoudření Sancho Panzy, Ponocný v Baladě z hadrů atd.

Následovalo šest let v  Divadle Petra Bezruče v Ostravě a hlavní role v hrách  Výrobce bomb aneb útěk srdce, Incident – podle stejnojmenného filmu, Romeo a Julie a další. Zde také započala jeho spolupráce s ČT Ostrava, kde se uvedl rolí v seriálu Ostrov jistoty. Začala tak více než desetiletá spolupráce na řadě inscenací, televizních filmech, zábavných pořadech a moderování pořadu Studio Kontakt. Ve filmu si poprvé zahrál v r. 1987 ve snímku Sedmé nebe. V roce 1992 se vrátil do Brna a věnoval se především herecké i režijní práci v dabingu a natáčel příspěvky pro pořad Toulavá kamera (ČT).

Zahrál si i v seriálech Četnické humoresky, Ulice, Ordinace v růžové zahradě apod. V roce 2009 natočil jako režisér dokument pro ČT – Per aspera ad astra, o nejlepší světové pilotce na bezmotorových kluzácích Haně Zejdové.

Od roku 2010 do r.2014 byl členem hereckého souboru činohry Národního divadla Brno. Nyní pracuje jako herec na „volné noze“.

Více: http://lubosondracek.webnode.cz/

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com