laser
predprodej
predprodej

Zdeněk Barták

Zdeněk BARTÁK

Zděněk Barták vystudoval Státní konzervatoři v Praze – hlavní obor skladba a zároveň hra na klavír a tubu.

Veřejně začal vystupovat s orchestrem svého otce. Poté působil v řadě skupin, např. „Fontána“, „220“, doprovázel Jiřího Hrzána při zájezdových představeních.

Postupně začal skládat písničky pro přední české interperty, například Viktora Sodomu (Hej, zahradníku), Milana Chladila (Tvá ústa medová), Hanu Zagorovou (Kamarád), Marii Rottrovou (Dívka s dobrou pověstí), Petru Černockou (Zpívání v dešti), Helenu Vondráčkovou (Létej, Mít rád), Michala Davida (Nenapovídej, Nonstop).

Tři roky působil jako hráč na klávesové nástroje a zpěvák ve skupině Kroky Františka Janečka s Michalem Davidem.

Od roku 1978 se Zdeněk Barták věnuje také filmové hudbě. Stal se dvorním skladatelem režiséra Jaroslava Soukupa, napsal hudbu k řadě filmů: Drsná planina, Romaneto, Dostih, Vítr v kapse, Záchvěv strachu, Láska z pasáže, Pěsti ve tmě, Discopříběh I., II., Divoká srdce, Kamarád do deště I.,II., Svatba upírů, Byl jednou jeden polda I.,II.,III., Jak ukrást Dagmaru; dále k několika seriálům: Hotel Herbich, Zdivočelá země, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

Zdeněk Barták se věnuje i muzikálové tvorbě: Kristián, Popelka, Anděl s ďáblem v těle. Muzikály The Tempest, Romeo a Julie, A Christmas Carol byly uvedeny i v Jižní Korei.

V současné době také spolupracuje s řadou našich interpertů – Karlem Gottem, Dagmar Patrasovou, Jakubem Smolíkem, Terezou Pergnerovou, složil píseň „E mi manchi tu“ pro Andre Bocelliho.

 

Zdroj: www.zdenekbartak.cz

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com