laser
predprodej
predprodej

Richard Bergman

BERGMAN RichardCB

Na svém kontě má několik stovek písňových titulů. Je autorem hudby k několika televizním inscenacím, dokumentárním filmům, televizním reklamám a rozhlasovým hrám ( V čase vánočním, Poslání s podrazem, Vražda kočky domácí, Franz Kavka, Jaroslav Hašek, Důkaz…)

Od roku 1982 spolupracuje s Michalem Davidem, pro kterého napsal do dnešní doby 157 písňových textů…: Decibely lásky, Bláznivá noc, Každý mi Tě lásko závidí, To je naše věc, Ruská Máša, To se oslaví, Tak se lásko měj…

S výše jmenovaným autorem vytvořil řadu komponovaných CD (Méďa Béďa, Tom a Jerry, Barbie a autorské CD  To ti nikdy neslíbím).

Jako textař a hudební skladatel získal řadu ocenění u nás i v zahraničí (Stříbrný Orfeus 1977, Zlatá  Děčínská kotva 1990, aj. Je autorem písní pro Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Ivetu Bartošovou, Stanislava Hložka, Jakuba Smolíka, Věru Špinarovou a mnoho dalších předních interpretů.

Je autorem básnických sbírek Ženská je problém, Koňakové ráno, Kandelábry, Odvážné šílenství…

Naspal monografie o malířích  Jaroslavu Klápště, Magdaleně Cubrové, knihu rozhovorů Ateliéry slavných. K vydání má připravenou knihu Povídky na stojáka .

Spolupracoval na muzikálech  Děti ráje, Kdo chce zabít Davida. S libretistou a textařem Jaroslavem Machkem napsali námět a libreto k připravovanému muzikálu Holky z naší školky.

Je majitelem první soukromé galerie v Praze Galerie 33. V roce 2013 založil nakladatelství PRoFI Art publishing.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com