laser
predprodej
predprodej

František Řebíček

František ŘEBÍČEK

Pražský rodák František Řebíček (narozen 10. května 1931) se vyučil jemným mechanikem a od roku 1951 působil v nahrávacích studiích Supraphonu – nejprve jako zvukový technik, posléze jako mistr zvuku. Jako vyhledávaný „zvukař“ je podepsán pod stovkami nahrávek našich předních interpretů populární a jazzové hudby.

 V roce 1964 přidal k této své technické profesi ještě psaní textů, jejichž počet dnes čítá nějakých sto padesát titulů. Jeho vůbec prvním zveřejněným textem byla Sněhobílá vločka, kterou nazpíval Karel Štědrý. Jako textař spolupracoval či spolupracuje František Řebíček se skladateli Mojmírem Ballingem, Jiřím Zmožkem, Michalem Davidem, Karlem Svobodou, Karlem Vágnerem a dalšími autory. Jeho texty nazpívali mimo jiné Pavel Dydovič, Karel Gott, Michal David, Václav Neckář, Věra Špinarová, Jiří Zmožek či Waldemar Matuška.

Nejznámějšími texty Františka Řebíčka jsou slova k písničkám Bláznova ukolébavka(zlidověla pod sloganem Máš, má ovečko, dávno spát v interpretaci Pavla Dydoviče a skupiny Orchestrion), Už mi, lásko, není dvacet let (Jiří Zmožek), Moře to není Tálinskej rybník(Václav Neckář), Nevím proč bych nepřiznal, že jsem lásku sliboval, ve svých písních (Waldemar Matuška) a řádka hitů v podání Michala Davida (mj. Pár přátel, Colu, pijeme colu, Jak snadno uvěří se lhářům).

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com